Pixart fotografia architektury Warszawa / cała Polska

Fotografia architektury dla wydawnictw, architektów, deweloperów. Obiekty użyteczności publicznej, placówki kultury, domy, obiekty handlowe, galerie.
Pokaż swój obiekt z najlepszej strony.

Prowadzisz profesjonalne studio architektoniczne, a może jesteś deweloperem, który szuka fotografa gotowego do nowych wyzwań? Dobrze trafiłeś! Firma Pixart fotografia zajmuje się profesjonalnymi sesjami architektury. Warszawa to jedno z miast, w którym prowadzę swoją działalność. Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży fotograficznej oraz umiejętność uchwycenia nietuzinkowych momentów, uwieczniając tym samym pełną okazałość budynku oraz jego charakterystyczne detale.

 

Jak wygląda realizacja fotografii architektury?

Realizacja sesji zazwyczaj zajmuje jeden dzień, aczkolwiek, jeśli fotograf architektury ma wykonać zdjęcia więcej niż jednego obiektu, praca trwa dłużej. Głównym celem sesji jest ukazanie budynku o różnych porach dnia – w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych. W tym czasie fotograf ma możliwość przedstawienia obiektu w odmiennych warunkach oświetleniowych. Etap weryfikacji pozwala na wybór zdjęcia, które spełnia wszelkie oczekiwania klienta. Na każdej fotografii detale zostają przedstawione z innej perspektywy. Takowy sposób pozwala na pokazanie potencjalnemu klientowi, że każdy budynek jest na swój sposób unikatowy. Oferta mojej firmy jest skierowana przede wszystkim do osób zajmujących się architekturą, pracujących w biurze deweloperskim bądź posiadających własny biznes wymagający rozwoju. Fotografia architektury może zostać wykorzystana zarówno w czasopismach branżowych, jak i na stronie internetowej przedsiębiorstwa.

 

Co powinno charakteryzować fotografa architektury?

Każdy fotograf architektury powinien posiadać wieloletnie doświadczenie w branży oraz poczucie estetyki. Jego głównym zadaniem jest pokazanie tego, czego nie widać na pierwszy rzut oka oraz wydobycie piękna z każdego budynku. Decydując się na współpracę z profesjonalistą, można być pewnym, że zlecenie zostanie wykonane w sposób zgodny z zasadami estetyki. Podczas sesji uwidoczni on wszystkie atuty architektury, takie jak detale, wygląd bryły oraz kompozycję z otoczeniem. Jeśli szukasz profesjonalnego fotografa architektury w Warszawie, zgłoś się do mnie. Moja firma Pixart fotografia wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem w branży fotograficznej. Oprócz tego posiadam również szeroką wiedzę techniczną, będącą istotnym elementem podczas sesji architektury. Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie. Koniecznie sprawdź moje portfolio dostępne na stronie internetowej!

Fotografia architektury – kompozycja

Jednym z najważniejszych elementów fotografii jest kompozycja. Dobrze wykorzystać do tego zasadę dzielenia kadru w taki sposób, aby linie pionowe i poziome wyznaczyły między sobą punkty przecięcia. W tych punktach umieścić należy najistotniejsze fragmenty fotografowanego obiektu. W aparatach cyfrowych jest to w znaczny sposób uproszczone, gdyż taką siatkę można włączyć w podglądzie na żywo. Klasyczne zdjęcie oprócz budynku powinno także zawierać elementy otoczenia, takie jak drzewa, ulice czy ludzie. Tło oraz niebo są także istotne, więc warto o nich pamiętać. Na fotografiach, w mniej lub bardziej oczywisty sposób, widoczne są linie wyznaczone przez znajdujące się na nim obiekty. Warto o tym wiedzieć i na tej podstawie tworzyć interesujące kadry, które poprowadzą wzrok obserwatora do ciekawych miejsc. Przy dobieraniu odpowiednich ujęć można wykazać się odrobiną kreatywności i przedstawić budynek z nietypowej perspektywy. Takie zdjęcie z pewnością przykuje uwagę i swoim zaskakującym wyglądem będzie znacznie odbiegało od typowych fotografii, które można znaleźć w każdym katalogu.

Fotografia architektury – oświetlenie

Kolejną istotną sprawą jest naturalne oświetlenie, które ze względu na porę dnia daje odmienne rezultaty. Jeśli fotografowany budynek jest szklany, to wszystkie jego walory zostaną podkreślone podczas zachodu słońca. Godzina po wschodzie słońca i godzina przed jego zachodem to tzw. złota godzina, czyli idealna pora na zdjęcia zabytków, zaś w pochmurny dzień ciekawie prezentować się będą ruiny oraz stare zamki. Źródło światła to bardzo ważny aspekt, który ma znaczący wpływ na końcowy rezultat. Jeżeli chcemy robić zdjęcia nocą, to należy pamiętać o tym, aby budynek był prawidłowo oświetlony. Przydadzą się do tego profesjonalne lampy, gdyż zwykła lampa błyskowa zepsuje cały efekt, a nam zależy przecież na idealnym zdjęciu.

Zapraszam do współpracy.